Yükleniyor...

İade ve Değişim

Değerli Müşterimiz,

Bu bilgiler www.hanimelihobievi.com üzerinden satın aldığınız ürünlerin ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda iade veya değişim prosedüründe izlemeniz gereken yolu göstermektedir.

Sitemizden almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Kullanıcı Sözleşmesi”nde yer alan Madde 10’daki “Cayma Hakkı” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. www.hanimelihobievi.com – Kullanım Koşulları).

İade etmek istediğiniz ürünler “Kullanıcı Sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, 10 gün içerisinde yapılacaktır.

Yasal İade Süresi Ve Koşulları

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 7 gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturanın gönderimi esnasında faturada bulunan “İade Adedi” ve “İade Edenin” bölümlerinin mutlaka doldurulması gerekmektedir.

Kırılmış ve/veya yıkanmış ve/veya kullanılmış ürünler iade edilememektedir.

Faturasız iade kabul edilmemektedir.

İade Gönderimi

Kargo ile yapılacak ürün iadelerini MNG Ka şubelerinden Hanımeli Hobi Evi müşteri kodunu (A77T48) belirterek gerçekleştirebilirsiniz. İade için gönderilen ürünlerin kargo bedelleri gönderici tarafından, hasarlı ve kusurlu ürünlerin değişimi için yapılan gönderilerin kargo bedeli Hanımeli tarafından ödenecektir. Anlaşmalı Kargo (MNG KARGO) firması dışında yapılan gönderilerde, ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.

Ürün iadelerinde kusurlu ürün iadeleri haricinde sadece ürün bedeli geri ödenmekte olup sipariş esnasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi olmamaktadır. Ürün iadesi sonucunda sipariş miktarınızın ücretsiz kargo sınırının altına düştüğü durumlarda iade sonucu ortaya çıkan toplam bedele göre oluşan kargo ücreti geri ödeme tutarından düşülüp kalan bakiye ödenecektir.
İade Prosedürü ve Onay süreci

İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, iade formundaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebini ilgili yerlere yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.

İadeniz Hanımeli ilgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre Hanımeli’nin ürünü teslim alması ile başlar.